Klimatyzator Daikin Emura 2014 – migawki z montażu

Nowe wcielenie Emury 2014, jakie właśnie wchodzi na nasz rynek prezentowałem wstępnie w ub. roku.
Urządzenia są już dostępne, a pierwsze montaże mamy za sobą.
Dzisiejszy wpis dotyczy właśnie nowej Emury 2014

 
Pierwszy model klimatyzatora Daikin Emura pojawił się na rynku europejskim w 2010 w klasie premium.
Przedstawiłem go dość szczegółowo w tym wpisie i trzeba przyznać, że model ten robi duże wrażenie. Zdjęcia z montażu tej jednostki (wraz z przypodłogowym modelem Nexura) można znaleźć na naszej stronie na Facebooku tutaj.
 
Aktualny model zaprezentowany w listopadzie ub roku na specjalnej konferencji w Mediolanie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej wchodzi na rynek w 2014 roku pod hasłem "Let's fall in love"… oczywiście w Daikin Emura 🙂
W sieci i na youtube znajdziemy szereg reklam i clipów promujących ten właśnie model.
W naszej prasie branżowej pojawiło się nawet stwierdzenie: "dizajnerska rewolucja"
 
Szef niemieckiego biura projektów Yellow Design gmbh, które stworzyło nową Emurę, Alexander Schlag napisał o tym klimatyzatorze:
 
„Daikin Emura zaprojektowano z myślą o idealnym zrównoważeniu przewagi technologicznej i piękna aerodynamiki”
 
No ale wystarczy już tych peanów na część Emury.
Co nowego w stosunku do „starej” wersji?
 
To co od razu rzuca się w oczy, to zupełnie nowy, aerodynamiczny wygląd oraz zmieniona kolorystyka (przedni panel w kolorach bieli oraz atracytu w połączeniu z kolorem srebrnym).
To właśnie wykonanie Emury stanowi jej największy atut. Ten klimatyzator po prostu cieszy oko. Jest inny niż wszystkie pozostałe jednostki dostępne na rynku.
Najlepiej oddają to załączone trochę niżej zdjęcia.
 
Nowa Emura jest jeszcze cichsza niż jej poprzedniczka. Jednostki 25 i 35 w trybie silent mają odpowiednio 19 i 20 dBA.
Jest więc na granicy słyszalności. Śmiało można powiedzieć – bezszelestna, bezgłośna.
 
Nad komfortem czuwa dwustrefowy czujnik ruchu magiczne oko.
Ma on dwie funkcje. Pierwsza z nich to zmiana nastawy w przypadku nieobecności użytkownika dłuższej niż 20 minut, a druga to kierowanie nadmuchu z dala od miejsca, w którym przebywa użytkownik, a więc tam gdzie nie zarejestrowano ruchu. Unikamy wtedy możliwych przeciągów.
 
Nad dystrybucją powietrza w pomieszczeniu czuwa 5-biegowy wentylator z dodatkowym, 6-tym biegiem silent oraz układ kierownic poziomych i pionowych, które realizują nawiew 3D. Dzięki nim, powietrze chłodne lub ciepłe dotrze w najbardziej oddalony zakątek pomieszczenia.
 
Przy nawiewie komfortowym w trybie grzanie i chłodzenia, nawiew można realizować odpowiednio pionowo i poziomo.
Duże wrażenie robi płynne odsuwanie się przedniego panelu.
 
Nowy klimatyzator Emura w bardzo prosty sposób przystosowany jest do wstawienia opcjonalnego modułu wi-fi, dzięki któremu możemy zdalnie sterować klimatyzatorem z poziomu smartfonu z systemem IOS lub Android. 
Do poprzedniej wersji Emury mogliśmy podłączyć moduł online controller opisany tutaj i tutaj. Miał on jednak tylko wejście  kablowe, ethernetowe. Jeśli chcieliśmy skorzystać z dobrodziejstw wi-fi i uwolnić się od kabla sieciowego, to należało zamontować mały router z funkcją WPAS, który za zadanie miał przekierować sygnał wi-fi na port ethernet online-controllera. Trzeba było znaleźć na obie te rzeczy miejsce pod obudową lub za urządzeniem i potrzebny był do tego raczej serwis.
W nowej Emurze 2014 użytkownik może to zrobić nawet samodzielnie, a mały moduł wi-fi wsuwamy do szczeliny znajdującej sie pod obudową jednostki.
 
Świetne parametry pracy na chłodzeniu i grzaniu. Emura 2014 jest w klasie energetycznej  A+++ w trybie chłodzenia oraz A++ w trybie grzania. Jest to więc energooszczędny klimatyzator w każdym calu.
 
Poniżej przykład montażu nowej Emury w pomieszczeniu biurowym obiektu usługowo-handlowego. Cały obiekt ogrzewany jest za pomocą pomp ciepła powietrze-powietrze Daikin SkyAir w układach kasetowych i kanałowych.
Biuro ogrzewane jest tylko i wyłącznie za pomocą nowej Emury.
 
Instalację chłodniczą pomijam. Jest ona identyczna jak w przypadku każdego jednego urządzenia klimatyzacyjnego.
Po wykonaniu linii chłodniczej tak wyglądała ściana.
 
Miejsce instalacji
 
Dalej mamy już kolejne etapy montażu jednostki ściennej.
 
DSCF0216
 
IMG_9142
 
DSCF0234
 
IMG_8306
 
IMG_8331
 
IMG_8335
 
IMG_8336
 
IMG_8346
 
IMG_8349
Finiszujemy z montażem 🙂
 
IMG_8351
 
IMG_8350
 
A tak wygląda moduł wi-fi do komunikacji bezprzewodowej
 
IMG_8299
 
Agregat nowej nie wiele różni się od innych tego typu urządzeń.
 
IMG_9145
 
IMG_9148

 

Aby ktoś nie pomyślał, że to tylko atrapa i nie działa, nagraliśmy taki krótki filmik, który pokazuje jak pracuje przedni panel nowej Emury. Pozwoliliśmy sobie nałożyć na niego ścieżkę dzwiękową z oryginalnego filmu reklamowego Daikina.

Z okazji 20 lecia naszej firmy mamy więc kolejną promocję – 20 lat = 20% rabatu
Ilość urządzeń ograniczona, więc jeśli ktoś planuje klimatyzację tego lata, to nie ma co zwlekać. Zapraszam 🙂
 
A na koniec taka ciekawostka.
Co się stało ze "starą" Emurą?
Na szczęście nie wypadła z oferty.
Jest ona nadal dostępna, ale w zupełnie nowej konfiguracji. Oferowana jest z agregatami Cold Region o symbolu RXLG, przeznaczonymi do pracy całorocznej. Praca na grzaniu do -25 stopni. Np. 35-ka przy -10 stopniach oddaje moc grzewczą 2,3 kW z COP 2,4
 
Edycja 28-05-2014
No i mamy zrealizowany kolejny montaż Emury 2014, a promocja dopiero co ruszyła i jeszcze sezon klimatyzacyjny nie zaczął się na dobre 🙂

2 komentarze do “Klimatyzator Daikin Emura 2014 – migawki z montażu

 1. Andrzej Robak

  Odwalili taki design jednostki ściennej, ale ten moduł wi-fi to jakaś porażka 🙁 okay, wiem, nie jest widoczny, bo w szczelinie, no ale.. wygląda jakby był pilotem do tego wielkiego klimakonwektora 😉

  No nic, Apple to to nie jest :p

  Odpowiedz
 2. Sebastian

  Bardzo ciekawy artykuł a co za tym idzie tym bardziej ciekawy blog, gratuluje zapału i chęci do pisania tego, bo domyślam się że to Twoja pasja, ale jednak czas zajmuje 😉 Polecę tę stronę swoim znajomym na pewno chętnie tu zajrzą w wolnej chwili. Pozdrawiam serdecznie i czekam na nowe posty równie ciekawe 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.