Polityka prywatności

Polityka Prywatności firmy Karbon sp. z o.o. 
Serwis internetowy blog.karbon.com.pl, firmy Karbon sp. z o.o.,  nie zbiera w sposób automatyczny żadnych danych osobowych ani informacji, z wyjątkiem tych, które zawarte są w plikach cookies.
Korzystanie z bloga oraz komentowanie poszczególnych artykułów nie wymaga podawania żadnych danych osobowych.
Jeśli jednak chciałbyś skorzystać z naszych usług i uzyskać na nie ofertę, prosimy Cię o złożenie zapytania pod adresem mailowym karbon@karbon.com.pl oraz o dobrowolne przesłanie wraz z nim pewnych danych osobowych, niezbędnych dla jej przygotowania.
Przesyłając zapytanie na powyższy adres email, wyrażasz zgodę na przetwarzanie przesłanych nam dobrowolnie danych osobowych zgodnie z niniejszą polityką prywatności oraz w myśl przepisów europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016r, zwanego w skrócie RODO
Kto administruje Twoimi danymi?
Administratorem Twoich danych osobowych jest firma Karbon sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku, kod pocztowy 44-200, ul. Kościuszki 14a/2. Spółka jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego KRS pod numerem 0000080879 w Sądzie Rejonowym w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy
Jakie dane zbieramy i jak je wykorzystujemy?
Firma Karbon sp. z o.o. wykonuje szeroko rozumiane instalacje HVAC, tj. ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji na terenie kraju oraz Unii Europejskiej.
Przygotowanie rzetelnej i dostosowanej do potrzeb pytającego oferty, wymaga często komunikacji  z nim, w trakcie jej przygotowania.
Dlatego też prosimy Cię o podanie nam Twojego imienia, nazwiska oraz telefonu kontaktowego.
Jeśli nie chcesz podawać nam imienia i nazwiska, wystarczy nam Twój pseudonim.
Na kształt oferty wpływa również lokalizacja wykonania usługi.
Dlatego też, prosimy Cię o podanie nazwy miejscowości wraz z kodem pocztowym, w której zrealizowana ma być oferowana przez nas usługa.
Powyższe dane (a także inne dane, które prześlesz nam dobrowolnie), wykorzystane są w celu przygotowania oferty, jej zaadresowania, skatalogowania i zarchiwizowania w systemie informatycznym naszej firmy, a także w celu jej odszukania, w przypadku chęci skorzystania z niej przez Ciebie w późniejszym okresie.  
Jeśli kontaktujesz się z nami w innej sprawie niż uzyskanie oferty, Twoja korespondencja, wraz z przesłanymi przez Ciebie dobrowolnie danymi osobowymi, również zostanie zarchiwizowana w naszym systemie informatycznym.
Nie przekazujemy żadnych uzyskanych od Ciebie danych firmom trzecim.
Nie stosujemy profilowania, ani nie wykorzystujemy przesłanych przez Ciebie danych w celach marketingowych (marketing bezpośredni, mailing, wysyłanie ofert reklamowych).
O ile nie potwierdziłeś otrzymania od nas oferty (o co prosimy w naszej korespondencji), w ciągu 1-2 miesięcy od jej wysłania, możemy przysłać Ci zapytanie, czy nasza korespondencja rzeczywiście do Ciebie dotarła.
Jeśli w ciągu roku od wysłania oferty nastąpiły istotne zmiany cenowe bądź produktowe, mające wpływ na jej kształt, możemy wysłać Ci ponownie jej zweryfikowaną wersję.
Korespondencję mailową oraz związane z nią dane i dokumenty (zarówno te przesłane przez nas, jak i otrzymane od Ciebie) przechowujemy w naszym systemie informatycznym przez okres 10 lat.
Twoje prawa
Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich poprawiania oraz żądania ich przeniesienia do innego administratora lub zaprzestania przetwarzania i usunięcia.
W każdej chwili możesz wycofać udzieloną nam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. 
W tym celu skontaktuj się z naszą firmą pod powyższym adresem mailowym lub bezpośrednio.
Masz również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – UODO.
Dodatkowe informacje
W każdej chwili możesz skontaktować się z naszą firmą w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Karbon sp z o.o nie bierze odpowiedzialności za treści opinii, komentarzy osób prywatnych i firm udzielanych na naszych stronach.