Czy rok 2015 będzie przełomem w wyborze czynników chłodniczych?

1 stycznia 2015 roku przyniósł nam zupełny zakaz stosowania czynnika chłodniczego R22. Przypuszczalnie dla większości firm instalacyjnych z branży HVAC zakaz ten przeszedł niezauważalnie. Warto jednak poświęcić mu trochę uwagi, bo zapoczątkował on tzw „Phase-down”, czyli rozpoczęcie okresu znacznego ograniczenia stosowania fluorowanych gazów cieplarnianych (popularnie F-gazów).

Życzę miłej lektury 🙂
 
 
 
 

2 komentarze do “Czy rok 2015 będzie przełomem w wyborze czynników chłodniczych?

 1. Marcin

  Witam z tego co widzę to 2015 rok jest wyjątkowy i przełomowy pod wieloma względami. Nie wiem, czy akurat w wyborze czynników chłodniczych, ale naprawdę widać oczywiście widża to ci, którzy obserwują to co się dzieje w technologii, że ta dziedzina życia cały czas się rozwija i nie wiadomo tak naprawdę, na czym to się skończy. Ponoć ma nas zabić właśnie technologia, ale zobaczymy jak to naprawdę będzie.

  Odpowiedz
 2. Daniel

  Dzięki za pomoc 🙂 Twoje wpisy są naprawdę pomocne, no i co najwazniejsze ciekawe, lubie je czytac, ponieważ odnajduje w większosci nich siebie 🙂 Swietnie piszesz, mam nadzieje, ze w niedalekiej przyszlosci nie zamierzasz konczyc swojej przygody z blogowaniem, bylaby to naprawdę wielka strata dla polskiego swiatka blogowego.
   

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.