Klimatyzator Daikin Stylish

Co roku Daikin zaskakuje nas nowościami w swojej ofercie urządzeń klimatyzacyjnych.
W tym sezonie, na rynek wchodzą nowe klimatyzatory Daikin Stylish, które już zdążyły zdobyć szereg prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.
Kilka słów o tym połączeniu designu, najwyższej jakości i technologii czyli topowym klimatyzatorze Daikin.

 
Klimatyzator Stylish dostępny jest w trzech kolorach – biel, srebro i drewno egzotyczne (blackwood)
 
 
 
 
 
Projektantem jest znane studio Yellow Desing, twórca wyglądu wcześniejszej Emury czy innych urządzeń Daikin.
Jak mówi sam producent – Stylish łączy kreatywność z technologią.
 
 

 
 
Urządzenie ma bardzo zgrabne wymiary. Niecałe 19cm głębokości i niecałe 80 cm szerokości.
W porównaniu z jednostkami Emura czy Ururu-Sarara, gdzie mamy prawie 1m szerokości – jest to kompakt. Najcieńsza jednostka na rynku w tym segmencie urządzeń
A w sobie ma rozwiązania znane z tamtych jednostek.
Konstrukcja łopat kierownic (podobna do Ururu) powoduje, że klimatyzator Stylish, w zależności od trybu pracy, może nawiewać powietrze poziomo (chłodzenie) i pionowo (grzanie).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Świetnie współpracuje to z czujnikiem temperatury pomieszczenia. Czujnik matrycowy mierzy powierzchniową temperaturę pomieszczenia przez podzielenie obszaru na siatkę z 64 polami.
 
 
 
 
 
 
Po określeniu bieżącej temperatury, klimatyzator Stylish określa schemat nawiewu i steruje ruchem kierownic tak, by uzyskać równomierną temperaturę w pomieszczeniu oraz unikać przeciągu. Jest to odczuwane zwłaszcza przy ogrzewaniu. W zależności od temperatury przy posadzce powietrze kierowane jest lekko w dół lub pionowo.
 
Czujnik ruchu analizuje obecność użytkownika w pomieszczenia i kieruje strumień powietrza poza przebuwające osoby lub zmienia nastawę, jeśli nie zarejestruje ruchu w ciągu 20 min, dla ograniczenia zużycia energii.
 
W jednostkach Stylish zastosowano wentylator o nowej konstrukcji , optymalizujący przepływ powietrza dla zapewnienia wyższej efektywności przy niższych poziomach głośności.
 
 
 
 
 
 
Wentylator i wymiennik ciepła uzyskują razem szczytową sprawność energetyczną, lecz poziom głośności ich pracy sprawia, że są praktycznie niesłyszalne dla użytkowników.
Wentylator ma 5 biegów. Na niskim biegu ma 19dbA, a w dodatkowym trybie silent jest w zasadzie niesłyszalny.
Klasa energetyczna A+++
Oczywiście klimatyzator pracume na czynniku bluevolution R32.
 
Komfort nie jest związany wyłącznie z jakością powietrza lub temperaturą w pomieszczeniach – ma również związek z wilgotnością. Stylish stosuje kilka różnych ustawień, aby automatycznie regulować wentylatorem i sprężarkami w celu uzyskiwania równowagi temperatury i wilgotności właściwej dla danego pomieszczenia. Technologię sterowania inwerterowego wykorzystuje się do zarządzania  intensywnością chłodzenia i regulowania temperatury z dokładnością do 0,5 stopnia. W ten sposób w pomieszczeniu utrzymuje się zawsze przyjemna temperatura i wilgotność.
 
Klimatyzator wyposażony jest w standardowe filtry siatkowe, tytanowo-apatytowy filtr odwaniający oraz filtr cząstek stałych z jonami srebra.
Niezależnie od filtrów, w klimatyzatorze Stylish zastosowano technologię Flash Streamer do usuwania cząstek, alergenów i nieprzyjemnych zapachów z wnętrza jednostki i zapewnienia w pomieszczeniu czystego powietrza.
Streamer generuje wyładowania elektronów o wysokiej prędkości i wysokim potencjale utleniającym, eliminując nieprzyjemne zapachy oraz wirusy.
 
Wbudowany moduł wi-fi zapewnia zdalne sterowanie z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji Online Controller
 
A tak to wygląda na żywo. Poniżej kilka zdjęć jednostek, które trafiły do naszej firmy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pozwoliłem sobie nagrać taki filmik z praca jednostki.
 
 
 
 
Klimatyzator Stylish, zaprojektowano tak, aby zapewniać najwyższy komfort, sprawność działania i efektywność.
Eleganckie, dyskretne rozwiązanie klimatyzacyjne, dostępne w zdecydowanych kolorach i fakturach, które wkomponowuje się idealnie w każde pomieszczenie.
 
Daikin w zwązku z wprowadzeniem tego modelu na rynek ogłosił ciekawy konkurs
 
 
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą cenową.
 

1 komentarz do “Klimatyzator Daikin Stylish

  1. Konrad

    Eh, daikin znów w tyle za konkurencją. Plastikowa imitacja drewna…? Widziałem coś takiego u Chińczyków dwa lata temu. Nie przyjęło się.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.